krea_logo_vert_border

Krean valmentajat

Krealaisuus on rohkeaa yrittämistä ja luovuutta ilman rajoja, välillä onnistut heti ja välillä opit parin mutkan kautta. Kreassa pääset kehittämään taitojasi ja oppimaan enemmän luovasta ajattelusta ja tekemisestä. Tukenasi toimivat markkinointialalla uraansa luoneet valmentajat, jotka haluavat sinun menestyvän ja kannustavat sinua eteenpäin omalla urapolullasi. Täällä pääset tutustumaan opettajiin!

Tarja Autio

Brändäyksen ja markkinointiviestinnän, mediasuunnittelun, digitaalisen markkinoinnin asiantuntija

tarja.autio@haaga-helia.fi

+358 294471120

Lyhyt kuvaus

Krean “Boss-lady”, jolla on monipuolista kokemusta erilaisista medioista ja tietää kaikesta vähän kaikkea. Käy vapaalla ajallaan punttisalilla, koiransa kanssa ulkona ja syö suklaata.

Hanna Tattari

Intohimoina luova kirjoittaminen ja tarinankerronta. Viestintävalmennus, digitaalinen markkinointi, mediasuhteet, sosiaalinen media, digitaalinen strategia, sisältömarkkinointi, luova suunnittelu, muutoksenhallinta, kriisiviestintä, yhteiskuntavastuu ja projektinhallinta.

hanna.tattari@haaga-helia.fi

+358 294471323

Lyhyt kuvaus

Yksi Krean perustajista, valmennusta rakastava, lempeänvaativa, roseeskumpan nautiskelija.

Jenni Brisk

Mainonnan ja brändäyksen erikoisosaaja

jenni.brisk@haaga-helia.fi

+358 408381829

Lyhyt kuvaus

Ilomielinen brändäyksen ja mainostoimistotaustan omaava suklaarakastaja. Nauttii nykyisestä elämäntilanteestaan yrittäjänä ja opiskelijoiden isosiskona.

Johanna Mäkeläinen

Copywriter, jolla on intohimo kaikkeen digitaaliseen

johanna.makelainen@haaga-helia.fi

+358 294471509

Lyhyt kuvaus

Yksi Krean perustajista, mainosyrittäjä, maailmanmatkaaja ja ikuisen opiskelijaelämän elijä.

Susanna Luoma

Nykyaikaisen digimarkkinoinnin, erityisesti liidigeneroinnin, verkkokaupan, sisältömarkkinoinnin ja digimainonnan ammattilainen

susanna.luoma@haaga-helia.fi

+358 294471749

Lyhyt kuvaus

Porvoosta asti matkustanut käsillä seisova ja kahvilla kulkeva ilopilleri.

Sari Haavisto

Strategisen markkinoinnin ja brändäyksen asiantuntija

sari.haavisto@haaga-helia.fi

+358294471310

Lyhyt kuvaus

Luontoa ja salmiakkia rakastava markkinoinnin ammattilainen. Osaa aidosti iloita muiden puolesta ja haluaa auttaa opiskelijoita itse oivaltamaan asioita.

Graham Hill

Visuaalisen viestinnän ammattilainen

graham.hill@haaga-helia.fi

+358 294471095

Lyhyt kuvaus

Yksi Krean perustajista, joka rentoutuu kuuntelemalla musiikkia ja erityisesti hip hopia.

Merike Koskinen

Viestinnän ammattilainen, jolla osaamista mediasuhteista, verkkosivuista, digitaalisista strategioista ja sosiaalisesta mediasta

merike.koskinen@haaga-helia.fi

+358 294471088

Lyhyt kuvaus

Helposti lähestyttävä ja aina iloinen pistaasifani. Harrastaa musiikkia ja puutarhanhoitoa.

Ville Lahtinen

Videotuotannon ja markkinoinnin osaaja

ville.lahtinen@haaga-helia.fi

+358 294471662

Lyhyt kuvaus

Lumilautaileva ja reality-tv:tä rakastava raa’an rehellinen videotuotannon pro.